Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

1. NIEDZIELA ADWENTU 03.12.2023

 

 1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny. Adwent przygotowuje nas do chrześcijańskiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, ale także na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa w mocy i chwale. Pomocą w dobrym przeżyciu tego czasu są Rekolekcje Adwentowe, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 10 grudnia. Poprowadzi je Tomasz FALAK, Ojciec Duchowny Archidiecezji Łódzkiej i Dyrektor Domu Księży Emerytów. Prosimy o zapoznanie się z programem, który jest w gablocie i na naszej stronie internetowej. Wykorzystajmy dobrze ten święty czas dany nam od Boga. Poinformujmy i zaprośmy na rekolekcje naszych bliskich i znajomych. Pamiętajmy o modlitwie i skorzystajmy z sakramentu spowiedzi.
 3. Przez cały Adwent w dni powszednie Msze św. roratnie o godz. 700. Wszystkich serdecznie zapraszamy z lampionami, a dzieci zwłaszcza we wtorki i czwartki.
 4. W środę 6 grudnia przypada wspomnienie św. Mikołaja. Jest to dzień imienin ks. wikariusza Mikołaja Chorzyńskiego. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 1700.
 5. Tego dnia przypada pierwsza środa miesiąca, dlatego po Eucharystii o godz. 1800 odbędzie się spotkanie grupy biblijnej w oratorium na plebani. Zachęcamy do pogłębienia wiedzy biblijnej, aby żyć słowem Bożym.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca 7 grudnia o godz. 1730 modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 7. W piątek 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tradycyjnie w tym dniu o godz. 1200 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Łaski.
 8. Poświęcone w zeszłą niedzielę opłatki nie będą rozprowadzane po domach i mieszkaniach naszej parafii. Można je nabyć w zakrystii i w kancelarii. Zatroszczmy się o naszych sąsiadów, zwłaszcza starszych, aby dostarczyć im poświęcony opłatek. W zakrystii są świece CARITAS na stół wigilijny, a także kalendarze misyjne. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500 do 1700.
 9. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII, VIII i szkół średnich odbędzie się w niedzielę 10 grudnia po Mszy św. o godz. 1800. Młodych parafian zapraszamy na niedzielne Msze św. o godz. 1800.
 10. Listopadowa taca gospodarcza w całości jest przeznaczona na nowe przyłączone energetyczne do kościoła. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się podczas piątkowej Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 11. Prosimy ostrożnie się poruszać przy pompach ciepła znajdujących się przy kościele od strony ul. Skarbowej. Efektem ich pracy jest wydalana woda, która zamarza i jest bardzo ślisko.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” poznamy inicjatywę Krucjata Adwent dla Życia 2023. „Gość Niedzielny” pokazuje współczesny sposób malowania sceny zwiastowania. W „Idziemy” o. Jacek Salij OP wyjaśnia istotę wywyższenia ludzkiego ciała. „Przewodnik Katolicki” pisze o skutkach stwierdzenia nieważności małżeństwa. Jest pierwszy numer nowego dwumiesięcznika „Historia Kościoła”, którego tematem jest: Jezus. Skąd wiemy, że istniał naprawdę?
 13. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Stanisław Małecki, lat 80,

† Stanisław Olszyński, lat 80,

† Mieczysław Góral, lat 88,

† Leokadia Grzanka, lat 97,

i † Krzysztof Drożyński, lat 68.

Dobry Jezu a nasz Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE

II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2023

700             Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

830             Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1000           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1130       Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci

1300           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1800              Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży

Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania

1930          Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

 

poniedziałek * wtorek (11–12 grudnia 2023) Dni Pojednania

700             Roraty z nauką rekolekcyjną

1500          Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia

Spowiedź święta

1700           Msza św. z nauką rekolekcyjną

1800           Msza św. z nauką rekolekcyjną