Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

2. NIEDZIELA ADWENTU 10.12.2023

 

  1. Rozpoczęliśmy nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi Tomasz FALAK, Ojciec Duchowny Archidiecezji Łódzkiej i Dyrektor Domu Księży Emerytów. Trwać będą do wtorku włącznie. Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek odbywać się będą o godz. 700, 1700 i 1800. Przez te dwa dni od godziny 1500 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Program rekolekcji jest umieszczony w gablocie i na naszej stronie internetowej. Poinformujmy i zaprośmy naszych bliskich i znajomych. Dzisiaj po Mszy o godz. 1800 spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  2. Przez cały Adwent w dni powszednie o godz. 700 są sprawowane Msze św. roratnie ku czci NMP. Serdecznie zapraszamy!
  3. We wtorek 12 grudnia spotkanie Żywego Różańca o godz. 1630 w sali przy kancelarii.
  4. W środę 13 grudnia przypada 42. rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na Męski Różaniec, podczas którego pomodlimy się w intencji naszej Ojczyzny.
  5. W piątek 15 grudnia zapraszamy na Nabożeństwo Uwielbienia o godz. 1730. Po Mszy św. o godz. 1800 w sali w Studium Muzyki Kościelnej odbędzie się synodalne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, a w niedzielę 17 grudnia po Mszy św. o godz. 1000 zapraszamy chętnych parafian na parafialny synod.
  6. Poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii i w kancelarii. Zatroszczmy się o naszych sąsiadów, zwłaszcza starszych, aby dostarczyć im poświęcony opłatek. W zakrystii są świece CARITAS na stół wigilijny, a także kalendarze misyjne. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500 do 1700.
  7. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców naszej parafii modlimy się podczas piątkowej Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Tematem „Niedzieli” jest Apel Jasnogórski, który ma 70 lat. „Gość Niedzielny” przybliża osobę nowego nuncjusza apostolskiego w Polsce. „Idziemy” pisze jak się wierzy na Syberii. „Przewodnik Katolicki” zastanawia się dokąd zmierza Kościół w Niemczech. Jest nowy dwumiesięcznik „Historia Kościoła”.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:

† Krystyna Kmieciak, lat 72,

† Edward Palmowski, lat 85,

† Lucyna Gruchała, lat 95,

† Zofia Marczyńska, lat 89,

† Wojciech Kotlewski, lat 82,

† Helena Wójcik, lat 81,

i † Irena Zieja, lat 90. Dobry Jezu a nasz Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE 

II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2023

700             Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

830             Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1000           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1130           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci

1300           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1800              Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży

Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania

1930          Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

 

poniedziałek * wtorek (11–12 grudnia 2023)

Dni Pojednania

700             Roraty z nauką rekolekcyjną

1500          Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia

Spowiedź święta

1700           Msza św. z nauką rekolekcyjną

1800           Msza św. z nauką rekolekcyjną