Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

3. NIEDZIELA ADWENTU 17.12.2023

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o ład społeczny w naszej Ojczyźnie oraz o pokój na świecie, zwłaszcza w Ziemi Świętej i na Ukrainie.
 2. REKOLEKCJE ADWENTOWE DLA ŁODZI prowadzone przez kard. Grzegorza Rysia odbędą się w archikatedrze od 17 do 19 grudnia: niedziela – Msza św. z homilią, godz. 1900, poniedziałek i wtorek – Msza św. z homilią i konferencją, godz. 1800.
 3. Jeszcze tylko w tym tygodniu w Mszach roratnich ku czci NMP możemy uczestniczyć w dni powszednie o godz. 700. Dzieci zapraszamy zwłaszcza we wtorek i czwartek. Pamiętajmy o roratkach i lampionach.
 4. W trzeci czwartek miesiąca 21 grudnia o godz. 1730 różaniec poprowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja.
 5. W piątek 22 grudnia na Mszy św. o godz. 1700 zostanie przekazane naszej parafii „Światło Betlejemskie”.
 6. W przyszłą niedzielę 24 grudnia wigilia Bożego Narodzenia, z którą związana jest tradycja wieczerzy wigilijnej. Przeżyjmy ją w duchu chrześcijańskiej tradycji z najbliższymi, we wzajemnej życzliwości. Niech temu rodzinnemu spotkaniu towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa Chrystusa, śpiewanie kolęd, życzliwość i pokój. Tego dnia nie będzie Mszy świętych wieczornych. Tradycyjnie o północy odprawiona zostanie Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy.
 7. W uroczystość Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.
 8. Poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii i w kancelarii. Zatroszczmy się o naszych sąsiadów, zwłaszcza starszych i chorych, aby dostarczyć im poświęcony opłatek. W zakrystii są świece CARITAS na stół wigilijny.
 9. Dzisiaj taca gospodarcza oraz zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. S . Leszczyńskiej. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” przybliża postać kard. Augusta Hlonda oraz ma Obrzęd Wieczerzy Wigilijnej z Kolędami. „Gość Niedzielny” jest z dodatkiem Na finał Adwentu. Z „Idziemy” dowiemy się skąd czerpać radość. „Przewodnik Katolicki” zastanawia się co ze zdrowiem papieża Franciszka. Jest dwumiesięcznik „Historia Kościoła” i najnowszy numer „L’Osservatore Romano”.
 11. W ostatnim tygodniu odeszły do Pana:

† Janina Modrak, lat 70,

† Anna Piątkiewicz, lat 70,

† Jadwiga Beta, lat 82,

† Helena Piwowarska, lat 95,

† Daniela Glinka, lat 87,

i † Maria Krakowiak-Cholewa, lat 91

Dobry Jezu a nasz Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.