Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

4. NIEDZIELA ADWENTU 24.12.2023

 

  1. Dzisiaj przypada wigilia Bożego Narodzenia, z którą związana jest tradycja wieczerzy wigilijnej. Przeżyjmy ją w duchu prawdziwie chrześcijańskim. Niech temu rodzinnemu spotkaniu towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa Chrystusa, śpiewanie kolęd, życzliwość i pokój. Nie będzie Mszy świętych wieczornych o godz. 1800 i 1930 . Tradycyjnie o północy odprawiona zostanie Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy. Poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii.
  2. W uroczystość Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.
  3. Grudniowa taca gospodarcza w całości jest przeznaczona na nowe przyłącze energetyczne do kościoła. Za złożone ofiary na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Podwójne numery zawierają dodatki na Boże Narodzenie i nowy rok. „Niedziela” i „Idziemy” mają kalendarz na rok 2024. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy audiobook o narodzinach Bożego Narodzenia. „Przewodnik Katolicki” z dodatkiem: 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień stycznia.
  5. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:

† Irena Pasik, lat 77,

† Kazimiera Kaczmarek, lat 93,

i † Wojciech Łazarek, lat 86.

Dobry Jezu a nasz Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.