Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2023

 

 

 

Narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan (Łk 2, 11)

 

Bóg zstąpił na ziemię, dał nam samego siebie w swoim Synu.

To niezwykły dar, że Boże zbawienie dociera do człowieka.

Drogim Parafianom, przybyłym Gościom

oraz Sympatykom naszej wspólnoty parafialnej

z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego życzymy,

aby tajemnica Betlejemskiej Nocy przenikała i kształtowała serca

oraz była źródłem łaski, radości i pokoju.

Szczęść Boże!

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za poświęcony czas i chęci w przygotowaniu świątecznego wystroju naszego kościoła: siostrze Elżbiecie zakrystiance oraz zgranemu zespołowi zaangażowanych i wrażliwych parafian oraz sympatyków, druhom ZHR przy naszej parafii, przedstawicielom młodzieży i ministrantów. Wdzięczni jesteśmy Firmie Skrzydlewska za ofiarowanie choinek, a anonimowej parafiance za ufundowanie kwiatów. Przypominamy, że skarbonka pod figurą św. Józefa przeznaczona jest na zakup kwiatów do dekoracji kościoła.
  2. W drugi dzień Świąt Msze św. odprawiamy jak w każdą niedzielę.
  3. W najbliższą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to także ostatni dzień 2023 roku. O godz. 1800 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Będzie to okazja do podzielenia się refleksją na temat mijającego roku, podejmowanych działań duszpasterskich i materialnych. Nie będzie Mszy św. o godz. 1930.
  4. Za tydzień w poniedziałek 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – porządek Mszy św. niedzielny.
  5. We wtorek 2 stycznia 2024 roku rozpoczynamy „kolędę”, czyli tradycyjne odwiedziny naszych parafian. Z tymi, którzy zechcą nas przyjąć, chcemy się modlić, błogosławić domownikom i dzielić się informacjami na tematy religijne, a także dotyczącymi naszej parafii.