Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 31.12.2023

 

 1. Dzisiaj przypada Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to także ostatni dzień 2023 roku. O godz. 1800 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne, połączone z refleksją na temat mijającego roku, podejmowanych działań duszpasterskich i materialnych. Nie będzie Mszy św. o godz. 1930.
 2. W poniedziałek 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – porządek Mszy św. niedzielny.
 3. W środę 3 stycznia o godz. 1830 odbędzie się spotkanie grupy biblijnej (w oratorium na plebani). W każdą pierwszą środę miesiąca możemy pogłębić wiedzę biblijną i uczyć się modlitwy słowem Bożym.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 1730 modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 5. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 730 i o 1730.
 6. W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Z Uroczystością Objawienia Pańskiego związany jest obrzęd poświęcenia kadzidła, kredy i wody. Kredą oznacza się drzwi, wodą kropi się mieszkanie i dymem kadzidła wypełnia dom na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Siostry Służebniczki rozprowadzać będą kadzidło i kredę. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na misyjne dzieła. Zbiórka ofiar na tacę przeznaczona jest na misje. W tym dniu przypada także pierwsza sobota miesiąca. Różaniec wynagradzający po Mszy św. o godz. o 1800.
 7. W Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 1100 Grzegorz Ryś będzie sprawował Eucharystię w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Mszy św. z Placu Wolności wyruszy ulicą Piotrkowską korowód kolędników. Na zakończenie, na placu katedralnym, czeka nas kolędowanie z zespołem „ENEJ”. Orszak związany jest z akcją charytatywną „Dar dla Nowonarodzonego”, której celem jest zbudowanie placu zabaw dla dzieci z Domu Dziecka „Ochronka Bałucka”.
 8. W przyszłą niedzielę 7 stycznia obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres liturgiczny Narodzenia Pańskiego. Tego dnia o godz. 1600 odbędzie się spotkanie opłatkowe Żywego Różańca, Asysty i Służby Liturgicznej Ołtarza w domu parafialnym. Zapraszamy!
 9. Od wtorku 2 stycznia 2024 roku rozpoczniemy „kolędę”, czyli tradycyjne odwiedziny naszych parafian. Z tymi, którzy zechcą nas przyjąć, chcemy się modlić, błogosławić domownikom i dzielić się informacjami na tematy religijne, a także dotyczącymi naszej parafii. Porządek wizyt w najbliższym tygodniu jest następujący:

02.01.2024r. (wtorek) od godz. 1600 – ul. Biegańskiego, ul. Cedrowa, ul. Chabrowa, ul. Folwarczna, ul. Olszowa, ul. Owocowa, ul. Łagiewnicka, ul. Przyrodnicza, al. Róż.

03.01.2024r. (środa) od godz. 1600 – ul, Akacjowa, ul. Botaniczna, ul. Cisowa, ul. Hortensji, ul. Makowa, ul. Orzeszkowej, ul. Skarbowa.

04.01.2024r. (czwartek) od godz. 1600 – ul. Bzowa, ul. Jałowcowa, ul. Jaskrowa, ul. Jaśminowa, ul. Julianowska (budownictwo jednorodzinne), ul. Głogowa, ul. Karłowicza, ul. Krzewowa, ul. Malwowa, ul. Pogodna, ul. Skrzypowa, ul. Wrzosowa, ul. Zdrojowa, ul. Żarnowcowa.

05.01.2024r. (piątek) od godz. 1600 – ul. Julianowska 1 kl. I-X

 1. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców naszej parafii modlimy się podczas piątkowej Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W zakrystii można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”, który przypomina postać zmarłego jej redaktora ks. inf. Ireneusza Skubisia oraz papieża Benedykta XVI.
 3. W ostatnim tygodniu odeszły do Pana:

† Stanisława Gąsiorowicz, lat 89,

i † Irena Cichocka, lat 81.

Dobry Jezu a nasz Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.