Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 01.01.2024

Drogim Parafianom, przybyłym Gościom

oraz Sympatykom naszej Parafii składamy poparte modlitwą życzenia:

w Nowym Roku Pańskim 2024 niech Bóg błogosławi Waszym rodzinom,

spokojnie prowadzi przez życie, pomaga pokonywać trudności,

napełnia pokojem i obdarza zdrowiem.

Szczęśliwego Nowego Roku!

  1. W środę 3 stycznia o godz. 1830 odbędzie się spotkanie grupy biblijnej (w oratorium na plebani). W każdą pierwszą środę miesiąca możemy pogłębić wiedzę biblijną i uczyć się modlitwy słowem Bożym.
  2. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 1730 modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  3. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 730 i o 1730.
  4. W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Z Uroczystością Objawienia Pańskiego związany jest obrzęd poświęcenia kadzidła, kredy i wody. Kredą oznacza się drzwi, wodą kropi się mieszkanie i dymem kadzidła wypełnia dom na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Siostry Służebniczki rozprowadzać będą kadzidło i kredę. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na misyjne dzieła. Zbiórka ofiar na tacę przeznaczona jest na misje. W tym dniu przypada także pierwsza sobota miesiąca. O godz. 700 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”. Różaniec wynagradzający po Mszy św. o godz. o 1800.
  5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 1100 Grzegorz Ryś będzie sprawował Eucharystię w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Mszy św. z Placu Wolności wyruszy ulicą Piotrkowską korowód kolędników. Na zakończenie, na placu katedralnym, czeka nas kolędowanie z zespołem „ENEJ”. Orszak związany jest z akcją charytatywną „Dar dla Nowonarodzonego”, której celem jest zbudowanie placu zabaw dla dzieci z Domu Dziecka „Ochronka Bałucka”.
  6. W przyszłą niedzielę 7 stycznia przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres liturgiczny Narodzenia Pańskiego. Tego dnia o godz. 1600 odbędzie się spotkanie opłatkowe Żywego Różańca, Asysty i Służby Liturgicznej Ołtarza w domu parafialnym. Zapraszamy!
  7. Od wtorku 2 stycznia 2024 roku rozpoczniemy „kolędę”, czyli tradycyjne odwiedziny naszych parafian. Z tymi, którzy zechcą nas przyjąć, chcemy się modlić, błogosławić domownikom i dzielić się informacjami na tematy religijne, a także dotyczącymi naszej parafii. Porządek wizyt w najbliższym tygodniu jest następujący:

02.01.2024r. (wtorek) od godz. 1600 – ul. Biegańskiego, ul. Cedrowa, ul. Chabrowa, ul. Folwarczna, ul. Olszowa, ul. Owocowa, ul. Łagiewnicka, ul. Przyrodnicza, al. Róż.

03.01.2024r. (środa) od godz. 1600 – ul, Akacjowa, ul. Botaniczna, ul. Cisowa, ul. Hortensji, ul. Makowa, ul. Orzeszkowej, ul. Skarbowa.

04.01.2024r. (czwartek) od godz. 1600 – ul. Bzowa, ul. Jałowcowa, ul. Jaskrowa, ul. Jaśminowa, ul. Julianowska (budownictwo jednorodzinne), ul. Głogowa, ul. Karłowicza, ul. Krzewowa, ul. Malwowa, ul. Pogodna, ul. Skrzypowa, ul. Wrzosowa, ul. Zdrojowa, ul. Żarnowcowa.

05.01.2024r. (piątek) od godz. 1600 – ul. Julianowska 1 kl. I-X

  1. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców naszej parafii modlimy się podczas piątkowej Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. W zakrystii można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”, który przypomina postać zmarłego jej redaktora ks. inf. Ireneusza Skubisia oraz papieża Benedykta XVI.
  3. Na koniec pomódlmy się wciąż aktualną modlitwą o pokój wypowiedzianą w 2014 roku przez Franciszka w Ogrodach Watykańskich w obecności prezydentów Izraela i Autonomii Palestyńskiej:

„Panie Boże pokoju, wysłuchaj naszego błagania! Obdarz nas Twoim pokojem, naucz nas pokoju, prowadź nas do pokoju. Otwórz nam oczy i serca i daj nam odwagę, byśmy powiedzieli: «nigdy więcej wojny»; «wojna niszczy wszystko!». Napełnij nas odwagą do czynienia konkretnych gestów, by budować pokój. I niech z serca każdego człowieka wyparte zostaną słowa: podział, nienawiść, wojna! Panie, dokonaj rozbrojenia języka i rąk, odnów serca i umysły, aby słowem, które pozwala nam się spotykać, było zawsze słowo «brat», a stylem naszego życia stał się: szalom, pokój, salam!“