Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

4. Niedziela Zwykła 28.01.2024

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800, w ramach nabożeństwa, pomodlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia o ład społeczny w naszej Ojczyźnie i o pokój na świecie, zwłaszcza w Ziemi Świętej i w Ukrainie.
  2. W pierwszy czwartek miesiąca, 1 lutego wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie oraz zakonne po Mszy św. o godz. 1700.
  3. W pierwszy piątek miesiąca, 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o Siostrach Karmelitankach, Służebniczkach i Tereskach. Zgodnie z tradycją liturgiczną na Mszę św. przynosimy do poświęcenia świece. W tym dniu odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych Archidiecezji Łódzkiej. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z racji pierwszego piątku po Mszy świętej o godz. 730 i o godz. 1730.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca, 3 lutego, o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”. Różaniec wynagradzający o godz. 1730.
  5. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 2-4 lutego 2024 r. Zgłoszenia do 1 lutego. Informacje w gablocie.
  6. Dziękujemy parafianom, którzy w ramach tegorocznej „kolędy” zapraszają nas do siebie. Porządek wizyty duszpasterskiej jest następujący:

29.01.2024 (poniedziałek) od godz. 1600: ul. Kniaziewicza 4.

30.01.2024 (wtorek) od godz. 1600: ul. Kalinowa, ul. Morwowa, ul. Osinowa.

31.01.2024 (środa) od godz. 1600: ul. św. Teresy 23, 23a, 23b i 25, 25a, 25b.

W poniedziałek 29 stycznia, we wtorek 30 stycznia i w środę 31 stycznia od godz. 1600 będą uzupełnienia kolędy dla osób, który były nieobecne, a pragną przyjąć księdza. Zgłaszanie wizyty w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

  1. Styczniowa taca gospodarcza jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę, do skarbonek i z okazji kolędy składamy serdeczne: Bóg zapłać! Podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątki o godz. 1800 polecamy darczyńców parafii.
  2. W zakrystii można nabyć prasę katolicką. „Niedziela” przypomina, niezłomnego męstwem wiary abpa Antoniego Baraniaka. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o prześladowaniu chrześcijan. Tematem „Idziemy” jest ideologia, która okalecza.
  3. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:

† Krystyna Wójcik, lat 95,

† Tadeusz Grabicki, lat 75,

† Jadwiga Gołaszewska, lat 77,

i † Krystyna Balcerzak, lat 77.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.