Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

5. Niedziela Zwykła 04.02.2024

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  2. W środę 7 lutego o godz. 1830 odbędzie się spotkanie grupy biblijnej (w oratorium na plebani). W każdą pierwszą środę miesiąca możemy pogłębić wiedzę biblijną i uczyć się modlitwy słowem Bożym.
  3. W przyszłą niedzielę 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy 32. Światowy Dzień Chorego. W tym dniu na Mszy o godz. 1000 będzie udzielany sakrament chorych. Prosimy, aby umożliwić chorym udział we wspólnej modlitwie.
  4. Serdecznie Bóg zapłać za poświęcony czas i chęci w posprzątaniu bożonarodzeniowego wystroju naszego kościoła: siostrze Elżbiecie zakrystiance oraz zgranemu zespołowi zaangażowanych i wrażliwych parafian oraz sympatyków, druhom ZHR przy naszej parafii, przedstawicielom młodzieży i ministrantów.
  5. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy tegoroczne wizyty kolędowe u naszych parafian. W dniach od 2 do 31 stycznia bieżącego roku zostaliśmy przyjęci w 2035 domach i mieszkań, co stanowi 25,35% (o 0,65% mniej niż w roku ubiegłym) wszystkich mieszkańców z terenu parafii. Nasza wspólnota parafialna w większości to ludzie w wieku dojrzałym. Wiele osób ze względu na choroby pozostaje na stałe w swoim lokum, korzystając bardzo często z pomocy rodzinnej i sąsiedzkiej. Dla niektórych wizyta kolędowa jest jedyną łącznością z parafią. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, okazywaną życzliwość, gościnność i troskę o Kościół. Spotkanie z duszpasterzem było okazją do przyjęcia Bożego błogosławieństwa, ale także do dawania odważnego świadectwa wiary i przynależności do Chrystusowego Kościoła w miejscu zamieszkania. Podobnie jak w roku ubiegłym bo prawie 29% (dokładnie 28,65%) mieszkańców z terenu parafii odmówiło spotkania z księdzem. Są to nie tylko osoby innego wyznania i religii, ale często osoby przeżywające kryzys wiary, poszukujące Boga lub niewierzące. W tej liczbie były także osoby, które ze względu na grypę czy inne dolegliwości zdrowotne nie chciały zarazić odwiedzających ich duszpasterzy. Dużo, bo 46%, mieszkań i domów było zamkniętych. Najczęściej są one puste lub wynajmowane. Stawia to wszystko przed nami, jako wspólnotą parafialną, nowe wyzwania i zachęca jeszcze bardziej do ufnej modlitwy. W ramach tegorocznej kolędy złożone ofiary pozwolą kontynuować rozpoczęte inwestycje i planować nowe. Bardzo dziękujemy za ofiarną pomoc w organizacji „kolędy” Wojtkowi, Łukaszowi i Krzysztofowi. Niech Bóg Wam błogosławi!
  6. Za złożone ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać! Darczyńców parafii polecamy podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątki o godz. 1800.
  7. W zakrystii można nabyć prasę katolicką. „Niedziela” przybliża postać ks. Michała Rapacza, męczennika komunizmu. Tematem „Gościa Niedzielnego” jest życie konsekrowane. W „Idziemy”przeczytamy prawdę o Wandei. Tematem „Przewodnika Katolickiego” jest katecheza w szkole.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:

† Zdzisława Leszczyńska, lat 81,

i † Sławomir Pustelnik, lat 65.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.