Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

6. Niedziela Zwykła 11.02.2024

 

  1. Rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwość polską racją stanu”. Autorem tych słów jest bł. kard. Stefan Wyszyński. Ten wyjątkowy czas wspólnej modlitwy o dar trzeźwości dla naszego narodu, pomoże nam przygotować się do dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Chodzi o to, aby podjąć mocne postanowienie przemiany swojego życia, a także o to, aby włączyć się do dzieła troski o prawdziwą wolność wewnętrzną wszystkich Polaków. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości Narodu.
  2. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się we wtorek 13 lutego o godz. 1630 w sali przy kancelarii.
  3. W środę 14 lutego Popielcem rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, który jest przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych. W ten dzień obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i post ścisły. Msze św. o godz. 700, 730, 900 (dodatkowo) oraz 1700 i 1800 z obrzędem posypania głów popiołem. Tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na Męski Różaniec, który rozpocznie godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.
  4. Z Wielkim Postem związane jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które będzie odprawiane w każdy piątek o godz. 1730 dla dzieci i po Mszy św. o godz. 1800 dla dorosłych. Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żalów w każdą niedzielę o godz. 1715, podczas których nauki pasyjne będzie głosił nasz wikariusz ks. Mikołaj Chorzyński.
  5. W trzeci czwartek miesiąca, 16 lutego o godz. 1730 różaniec poprowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.
  6. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII zapraszamy w przyszłą niedzielę 18 lutego, po Mszy św. o godz. 1800. Natomiast spotkanie formacyjne przystępujących w tym roku do bierzmowania odbędzie się za dwa tygodnie 25 lutego. Młodych parafian zachęcamy do udziału w niedzielnej Mszy św. o godz. 1800.
  7. Za tydzień taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców parafii modlimy się podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątki o godz. 1800.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Jest nowy numer L’osservatore Romano. Niedziela pisze o lekcji z Lourdes. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o prawie naturalnym i stanowionym. Idziemy przybliża postać wizjonerki z Lourdes. Tematem Przewodnika Katolickiego jest człowiek cierpiący.
  9. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana:

† Krystyna Turczak, lat 93.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.