Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

1. Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024

 

  1. Wielki Post, przygotowujący nas do uroczystości Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, jest czasem wyciszenia, modlitwy, postu oraz praktykowania uczynków miłosiernych względem duszy i ciała. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 1730 dla dzieci i po Mszy św. o godz. 1800 dla dorosłych. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1715, z nauką pasyjną ks. Mikołaja Chorzyńskiego.
  2. Rozpoczęło się wielkopostne pielgrzymowanie do Kościołów Stacyjnych naszego miasta – w naszej świątyni w piątek 8 marca o godz. 1800 Mszy św. będzie przewodniczył bp Marek Marczak.
  3. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII zapraszamy dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 do budynku przy dzwonnicy. Natomiast spotkanie formacyjne przystępujących w tym roku do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 25 lutego. Młodych parafian zachęcamy do udziału w niedzielnej Mszy św. o godz. 1800.
  4. Dzisiaj taca gospodarcza. Za tydzień zbiórka ofiar na tacę na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: Niedziela pisze o planie papieża Franciszka na pokój. Tematem Gościa Niedzielnego jest Jezusowa szkoła modlitwy. Idziemy zastanawia się dlaczego lekcje religii nie działają? W Przewodniku Katolickim przeczytamy o radach dobrego biskupa.
  6. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:

† Janina Lindner, lat 90,

† Eugeniusz Galanciak, lat 90,

† Genowefa Martyniuk, lat 92,

† Irena Staniaszek, lat 85,

† Ryszard Osicki, lat 74,

i † Anastazja Nastarowicz, lat 84.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.