Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

5. Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024

 

  1. W minionym tygodniu odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych z terenu naszej parafii. Dziękujemy dyrekcjom szkół, katechetom, nauczycielom i rodzicom, a szczególnie dzieciom i młodzieży za liczną obecność i piękny czas pogłębiania wiary.
  2. Dzisiaj rozpoczęliśmy wielkopostne rekolekcje dla dorosłych, które prowadzi ks. dr Piotr Przybysz, Dyrektor Szkoły Katechistów Archidiecezji Łódzkiej i Duszpasterz Archidiecezjalnego Ośrodka Katechumenalnego. W poniedziałek, we wtorek i w środę Msze św. z nauką o godz. 900 (dodatkowo), 1700 i 1800. Przez te trzy dni od godz. 1500 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Program rekolekcji znajduje się w gablocie przy wejściu do kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Wykorzystajmy jak najowocniej dany nam przez Boga czas łaski.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1730, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 1800. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1715.
  4. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, jest patronem archidiecezji łódzkiej. W Jego Uroczystość we wtorek, 19 marca, Mszy św. sprawowanej o godz. 1800 w bazylice archikatedralnej będzie przewodniczył kard. Grzegorz Ryś. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla archidiecezji łódzkiej.
  5. W trzeci czwartek miesiąca, 21 marca o godz. 1730 różaniec poprowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.
  6. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Przypominamy o przyniesieniu do poświęcenia tradycyjnych palemek, do których wykonania szczególnie zachęcamy dzieci wraz z rodzicami.
  7. W sobotę 16 marca rozpoczęliśmy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki, którą odmawiamy do 24 marca po każdej Mszy św.
  8. Dzisiaj taca gospodarcza oraz zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Darczyńców parafii polecamy Bogu w modlitwie podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątki o godz. 1800.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W„Niedzieli” przeczytamy o siostrach w koronach. Tematem „Gościa Niedzielnego” są relikwie. „Idziemy” przedstawia nawróconego gangstera. „Przewodnik Katolicki” pisze o Stanisławie Leszczyńskiej. Jest nowy numer kwartalnika „Niedziela. Magazyn”.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:

† Jan Epsztajn, lat 91,

i † Stanisław Zając, lat 78.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

 

REKOLEKCJE Wielkopostne dla ogółu wiernych: 17 – 20 marca 2024

 5 Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024

700             Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

830             Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1000           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1130           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci

1300           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1715           Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

1800              Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży

Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania

1930          Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

 

Poniedziałek * Środa (18–20 marca 2024) Dni Pojednania

900             Msza św. z nauką rekolekcyjną

1500          Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia i Spowiedź święta

1700           Msza św. z nauką rekolekcyjną

1800           Msza św. z nauką rekolekcyjną