Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 24.03.2024

 

  1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, którego centrum stanowi Triduum Paschalne: Wielki Czwartek – pamiątka Ostatniej Wieczerzy, czyli ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa; Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa (obowiązuje post ścisły); Wielka Sobota – dzień milczenia i czuwania oraz Wigilia Paschalna, rozpoczynająca obchody Wielkanocy. Liturgia w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek o godz. 1800, Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 2000 (pamiętajmy o świecach).
  2. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 800. W Wielki Piątek o godz. 1500 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. Ofiary zbierane do puszek w tym dniu przeznaczone zostaną na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej.
  3. Z Wielką Sobotą związany jest zwyczaj święcenia pokarmów na stół wielkanocny. Obrzęd ten odbędzie się przed kościołem od godz. 800 do godz. 1830, co pół godziny, a w godz. od 1000 do 1500 co kwadrans.
  4. Porządek Mszy świętych w Niedzielę Wielkanocną i w Poniedziałek Wielkanocny – jak w każdą niedzielę.
  5. Zachęcamy do spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi. W Wielki Czwartek spowiedź będzie od godziny 1700, w Wielki Piątek od 1500, w Wielką Sobotę od 800 do 1830.
  6. Marcowa taca gospodarcza jest w całości przeznaczona na opłatę faktury z PGE za nowe przyłącze do kościoła. Przy wyjściu są nowe przekazy pocztowe z numerem konta parafialnego. Prosimy o wsparcie w utrzymaniu kościoła i parafii. Przypominamy, że parafia posiada przenośny terminal płatniczy, który jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele i święta w kościele. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W„Niedzieli” przeczytamy o Triduum paschalnym i romantycznym demokracie. „Gość Niedzielny” ma dodatek: Medytacje i modlitwy na Wielki Tydzień. „Idziemy” zachęca do adoracji. „Przewodnik Katolicki” pisze o nałogach. Jest nowy numer kwartalnika „Niedziela. Magazyn”.
  8. W ostatnim tygodniu odeszły do domu Ojca:

† Julianna Włodzimierska, lat 94,

† Magdalena Kliszko, lat 36,

i † Józefa Mielczarek, lat 96.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.