Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Miłosierdzia Bożego 07.04.2024

 

  1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Do kosza przed ołtarzem składamy dzisiaj skarbonki z Jałmużny Wielkopostnej, których zawartość jest wsparciem dla działalności naszego Parafialnego Ośrodka Charytatywnego. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji naszej Ojczyzny o ład społeczny i zgodę narodową.
  2. W tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona z uwagi na Wielki Tydzień. Tym samym Dzień Świętości Życia w Kościele Katolickim na całym świecie przypadł na poniedziałek 8 kwietnia. Zapraszamy na Mszę o godz. 1800, podczas której Matki w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo; będzie można też złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, w które można zaopatrzyć się w zakrystii i pod chórem.
  3. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się we wtorek 9 kwietnia o godz. 1630 w sali przy kancelarii.
  4. W środę 10 kwietnia po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na Męski Różaniec połączony z godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu.
  5. Dzisiaj taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Poważna awaria wymusiła modernizację kanalizacji na plebani. W minionym tygodniu została też wymieniona skrzynka elektryczna w kościele. W najbliższym czasie będą doświetlone witraże w prezbiterium, aby wieczorem nie były ciemną plamą, ale barwnym tłem celebracji liturgicznych. Szukamy sponsorów. Przy wyjściu są przekazy bankowe z numerem konta parafialnego. Prosimy o wsparcie w utrzymaniu kościoła i parafii. Przypominamy, że parafia posiada przenośny terminal płatniczy, który jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele i święta w zakrystii. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
  7. W ostatnim tygodniu odeszły do domu Ojca:

† Helena Witych, lat 88,

† Ewa Damska, lat 73,

i † Jadwiga Słota, lat 90.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.