Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

3. Niedziela Wielkanocna 14.04.2024

 

  1. Dzisiaj przypada 8. Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które inauguruje 16. Tydzień Biblijny obchodzony pod hasłem: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Z tej racji w najbliższym tygodniu o godz. 1730 będziemy czytać w kościele Dzieje Apostolskie. Serdecznie zachęcamy także do osobistego czytania i rozważania Słowa Bożego.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się różańcem w obronie życia poczętego.
  3. Młodych parafian zapraszamy na niedzielne Msze św. o godz. 1800. Młodzież klas VII przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w niedzielę 21 kwietnia po Mszy św. o godz. 1800, a młodych, którzy przystąpią do sakramentu bierzmowania 17 czerwca br., w niedzielę 28 kwietnia.
  4. W ramach akcji Jałmużna Wielkopostna w skarbonkach przyniesionych w Niedzielę Miłosierdzia Bożego złożono 1724 zł. Kwotę tę w całości przeznaczamy na działalność pomocową Zespołu Charytatywnego naszej parafii. W ostatnim tygodniu na kościół przekazano anonimowo dwa razy po 500 zł. W najbliższym czasie będą doświetlone witraże w prezbiterium, aby wieczorem nie były ciemną plamą, ale barwnym tłem celebracji liturgicznych. Koszt – około 40 000 zł. Szukamy sponsorów. Przy wyjściu są przekazy bankowe z numerem konta parafialnego. Prosimy o wsparcie w utrzymaniu kościoła i parafii. Parafia posiada przenośny terminal płatniczy, który jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele i święta w zakrystii. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” zadaje pytanie: komu wierzy współczesny człowiek? Temat „Gościa Niedzielnego” jest związany z 5. rocznicą ustanowienia święta Chrztu Polski. „Idziemy” pisze o sumieniu. „Przewodnik Katolicki” zachęca do lektury Pisma Świętego.
  6. W ostatnim tygodniu odeszły do domu Ojca:

† Zofia Nawrocka, lat 88,

i † Stefania Grzegorzewska, lat 99.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.