Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

4. Niedziela Wielkanocna 21.04.2024

 

  1. Dzisiaj w 4. Niedzielę Wielkanocy, nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Zachęcamy do włączenia się do modlitwy o powołania, zwłaszcza z naszej parafii. Po Mszy św. w ramach nabożeństwa pomodlimy się w tej intencji Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  2. Młodych parafian zapraszamy na niedzielne Msze św. o godz. 1800. Młodzież klas VII przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy dzisiaj na spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 1800, a przystępujących do sakramentu bierzmowania 17 czerwca br., w przyszłą niedzielę 28 kwietnia.
  3. We wtorek 23 kwietnia obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  4. W czwartek 25 kwietnia ks. proboszcz Jarosław Pater obchodzi imieniny. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 w intencji Solenizanta, podczas której będziemy się także modlić o nowe powołania kapłańskie, zwłaszcza z naszej parafii.
  5. Dzisiaj taca gospodarcza. Jesteśmy w trakcie modernizacji dachu nad zakrystią. W najbliższym czasie będą doświetlone także witraże w prezbiterium. W ostatnim tygodniu na kościół przekazano anonimowo: 500 zł, dwa razy po 200 zł, 150 zł i 100 zł. Przy wyjściu są przekazy bankowe z numerem konta parafialnego. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców parafii modlimy się podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątki o godz. 1800.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” pisze o stygmatach św. Franciszka i zadaje pytanie: jak zachować odwagę bycia katolikiem? Tematem „Gościa Niedzielnego” jest ochrona życia. „Idziemy” przybliża Wspólnotę Cenacolo, która wyciągnęła z uzależnień dziesiątki osób, oraz Teatr Klasyki Polskiej. Tematem „Przewodnika Katolickiego” jest godność człowieka. Jest także najnowszy numer „Historii Kościoła Gościa Niedzielnego”.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Jerzy Rysio, lat 80,

i † Teresa Ignaczewska, lat 86.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.