Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

5. Niedziela Wielkanocna 28.04.2024

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się różańcem o ochronę życia ludzkiego. W tym czasie zapraszamy na spotkanie formacyjne młodzież, która przystąpi do sakramentu bierzmowania 17 czerwca br. Kolejne spotkanie odbędzie się w niedzielę 19 maja.
  2. W środę 1 maja wspominamy św. Józefa rzemieślnika i opiekuna Św. Rodziny. Rozpoczynamy też nabożeństwa majowe, które będą sprawowane w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 1800.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca (2 maja) o powołania kapłańskie i zakonne będziemy się modlić w ramach nabożeństwa majowego o godz. 1730.
  4. W piątek 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca (4 maja) o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”. Po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na Różaniec wynagradzający, prowadzony przez Żywą Różę.
  6. Spotkanie grupy biblijnej w maju odbędzie się wyjątkowo w trzecią środę miesiąca 15 maja o godz. 1830 w oratorium na plebani.
  7. Zakończył się półroczny okres wypominek za zmarłych. Zainteresowanych kontynuowaniem tej modlitwy na kolejne półrocze zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Zakończyliśmy modernizację dachu nad pierwszą zakrystią. Po majówce rozpocznie się modernizacja dachu nad drugą zakrystią. W najbliższym czasie będą doświetlone także witraże w prezbiterium. W ostatnim tygodniu na kościół przekazano anonimowo: 1000 zł, 600 zł, 400 zł i 100 zł. Przy wyjściu są przekazy bankowe z numerem konta parafialnego. Przenośny terminal płatniczy jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele i święta w zakrystii. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Darczyńców parafii polecamy podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątki o godz. 1800.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o ciekawej inicjatywie stanowiącej element kampanii społecznej, której celem jest obrona dobrego imienia polskich księży. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy rozmowę z rodzicami Heleny Kmieć, której proces beatyfikacyjny rozpocznie się 10 maja. „Idziemy” wspomina Pierwsze Komunie sprzed lat oraz przybliża postać Tadeusza Kościuszki, bohatera dwóch kontynentów. W „Przewodniku Katolickim” znajduje się dodatek: 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień maja. Jest także najnowszy numer „Historii Kościoła Gościa Niedzielnego”.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Teresa Ziętara, lat 74,

† Marianna Wasiak, lat 91,

i † Stanisław Kasiński, lat 79.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.