Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

6. Niedziela Wielkanocna 05.05.2024

 

 

 1. W środę 8 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Zachęcamy do modlitwy o ład społeczny i zgodę narodową dla naszej Ojczyzny.
 2. W czwartek 9 maja po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na Męski Różaniec połączony z godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu.
 3. W piątek 10 maja rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać podczas nabożeństw majowych w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
 4. Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 10 maja br. Szczegóły w gablocie.
 5. W sobotę 11 maja Ruch Światło-Życie zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce do łódzkich Łagiewnik w intencji trudnych problemów naszego miasta i regionu oraz osób uzależnionych. Program wydarzenia na plakacie w gablocie.
 6. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się Pierwsza Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 172. Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i spowiedź dzieci oraz rodzin w sobotę o godz. 900. Także w przyszłą Niedzielę o godz. 1130 odbędzie się rocznica Pierwszej Komunii świętej dzieci z tej samej szkoły. Spowiedź tych dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 1000. Apelujemy do rodziców i rodzin dzieci pierwszokomunijnych, aby uroczystości odbyły się w atmosferze prawdziwie religijnej i rodzinnej.
 7. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 12 maja. O godz. 1200 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia.
 8. Młodych parafian zachęcamy na niedzielne Msze św. o godz. 1800. Młodzież, która przystąpi do sakramentu bierzmowania 17 czerwca br., zapraszamy 19 maja na spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 1800
 9. Zakończył się półroczny okres wypominek za zmarłych. Zainteresowanych kontynuowaniem tej modlitwy na kolejne półrocze zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej. W ostatnim tygodniu na kościół przekazano anonimowo: 500 zł i 50 zł. Przy wyjściu są przekazy bankowe z numerem konta parafialnego. Przenośny terminal płatniczy jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele i święta w zakrystii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać! Darczyńców parafii polecamy podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątki o godz. 1800.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Tematem „Niedzieli” są seniorzy, zaś „Gościa Niedzielnego” – polska maryjność. „Idziemy” przybliża postać Tadeusza Kościuszki, bohatera dwóch kontynentów. W „Przewodniku Katolickim” znajduje się dodatek: 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień maja. Jest także najnowszy numer „Historii Kościoła Gościa Niedzielnego”, który zastanawia się jak mogła wyglądać Maryja?
 12. 1 maja Ojciec Święty Franciszek mianował księdza prałata Krzysztofa Józefa Nykiela, Regensa Penitencjarii Apostolskiej, kapłana naszej Archidiecezji, na biskupa tytularnego Velii. Ksiądz Krzysztof jest także postulatorem sprawy beatyfikacyjnej i kanonizacyjnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej i postulatorem etapu watykańskiego procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo…