Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 12.05.2024

 

 1. Trwa Nowenna do Ducha Świętego, którą odmawiamy podczas nabożeństw majowych w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
 2. W poniedziałek 13 maja, we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 1800.
 3. Spotkanie Żywego Różańca we wtorek 14 maja o godz. 1630 w sali przy kancelarii.
 4. W środę 15 maja o godz. 1830 zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej w oratorium na plebani.
 5. W czwartek 16 maja obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej oraz rozpoczyna okres zwykły w liturgii.
 7. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 Pierwsza Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 65. Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i spowiedź dzieci oraz ich rodzin w sobotę o godz. 900. Także w przyszłą niedzielę o godz. 1130 rocznica Pierwszej Komunii świętej dzieci z tej samej szkoły. Spowiedź tych dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 1000. Apelujemy, aby uroczystości odbyły się w atmosferze prawdziwie religijnej i rodzinnej.
 8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza młodzież na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 25 maja. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 9. Młodzież, która przystąpi do sakramentu bierzmowania 17 czerwca br., zapraszamy 19 maja na spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 1800
 10. Zakończył się półroczny okres wypominek za zmarłych. Zainteresowanych kontynuowaniem tej modlitwy na kolejne półrocze zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 11. Trwają prace w związku z modernizacją dachu nad drugą zakrystią. Za tydzień taca gospodarcza. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców parafii modlimy się podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątki o godz. 1800.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Tematem „Niedzieli” jest dźwięk w Biblii, zaś „Gościa Niedzielnego” – przekłamania związane z objawieniami w Fatimie. „Idziemy” pisze o peregrynacji relikwii bł. rodziny Ulmów oraz o Wspólnocie Chemin Neuf. Z „Przewodnika Katolickiego” dowiemy się dlaczego Jezus musiał odejść do Ojca?
 13. W ostatnim tygodniu odeszły do domu Ojca:

† Aleksandra Oleksiewicz, lat 93,

† Danuta Będkowska, lat 76,

† Wanda Zachara, lat 95,

i † Alicja Czapnik, lat 75.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.