Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024

 

 1. Kończy się liturgiczny okres Wielkanocy. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie formacyjne młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania. Klasy VII spotykają się w niedzielę 2 czerwca.
 2. W środę 22 maja kard. Grzegorz Ryś obchodzi 36. rocznicę święceń kapłańskich. Zachęcamy do modlitwy w intencji Jubilata.
 3. W czwartek 23 maja przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Podczas nabożeństwa majowego będziemy się modlić o świętość kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
 4. W piątek 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych oraz Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
 5. W sobotę 25 maja o godz. 930 w Katedrze odbędą się święcenia diakonatu.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
 7. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 Pierwsza Komunia święta dzieci ze Szkół Podstawowych nr 55 i SCHOLASTICUS. Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i spowiedź dzieci oraz ich rodzin w sobotę o godz. 900. O godz. 1130 rocznica Pierwszej Komunii świętej dzieci z tych samych szkół. Spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 1000. Apelujemy, aby uroczystości odbyły się w atmosferze prawdziwie religijnej i rodzinnej.
 8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza młodzież na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 25 maja. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 9. W czwartek 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Po Mszy świętej o godz. 1000 odbędzie się procesja eucharystyczna tradycyjną trasą, tj. ulicami: Zgierską, Biegańskiego, Orzeszkowej i Julianowską. Nie będzie Mszy świętej o godz. 1130. Kolejna Msza święta sprawowana będzie po procesji. Msze święte wieczorne o godz. 1800 i 1930. Zgodnie ze zwyczajem, prosimy parafian o dekoracje domów i ulic, budowę ołtarzy w dotychczasowych miejscach oraz o wzajemną pomoc przy ich tworzeniu. O udział we Mszy świętej i procesji w szczególności prosimy grupy parafialne: Liturgiczną Służbę Ołtarza, Asystę, a także Harcerzy, dzieci i innych.
 10. Dzisiaj taca gospodarcza. Trwają prace związane z modernizacją dachu nad drugą zakrystią. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców parafii modlimy się podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątki o godz. 1800.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Tematem „Niedzieli” jest gen. Władysław Anders i jego żołnierze, zaś „Gościa Niedzielnego” – bł. Piotr Frassati. W „Idziemy” Jerzy Ulma mówi o stryju bł. Józefie Ulma. Z „Przewodnika Katolickiego” dowiemy się co kryje się za symbolem gołębicy? Jest najnowszy numer „L’Osservatore Romano”. „Gość Extra” z okazji Dnia Matki prezentuje święte matki i matki świętych.
 12. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Barbara Herman, lat 81,

† Jerzy Kustrzyński, lat 89,

† Władysław Wypych, lat 86,

i † Jadwiga Miłos, lat 69.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.