Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Najświętszej Trójcy 26.05.2024

 

 1. Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Matki pamiętajmy w modlitwie o naszym mamach żyjących i zmarłych.
 2. W środę 29 maja o godz. 1230 na parkingu przy kościele w Ambulansie Diagnostycznym odbędą się badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 3. W czwartek 30 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte odprawione będą o godz. 700 i 830. Po Mszy św. o godz. 1000 wyruszy procesja eucharystyczna tradycyjną trasą, tj. ulicami: Zgierską, Biegańskiego, Orzeszkowej, Julianowską i Zgierską z powrotem do kościoła. Mszy św. o godz. 1130 nie będzie. Kolejna Msza św. sprawowana będzie po procesji, a wieczorem o godz. 1800 i 1930. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 1800. Prosimy parafian o dekoracje domów i ulic oraz o budowę ołtarzy w dotychczasowych miejscach i wzajemną pomoc przy ich budowie. Zachęcamy do licznego udziału we Mszy św. i procesji, w szczególności grupy parafialne: Liturgiczną Służbę Ołtarza, Asystę, Harcerzy, dzieci komunijne i rocznicowe. Prosimy o wsparcie Asysty, szczególnie mężczyzn do niesienia chorągwi. Zgłoszenia chętnych przyjmuje ks. Andrzej. Przez całą oktawę Bożego Ciała, w ramach nabożeństwa, będzie uroczysta procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 4. W piątek 31 maja przypada święto Nawiedzenia NMP.
 5. W najbliższą sobotę, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, rozpoczyna się czerwiec – miesiąc poświęcony kultowi Najświętszego Serca Jezusowego. Jest to czas szczególnie ważny dla naszej parafii ze względu na jej tytuł. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”. Po Mszy o godz. 1800 zapraszamy na Różaniec wynagradzający, prowadzony przez Żywą Różę.
 7. Spotkanie formacyjne młodzieży klas VII, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, odbędzie się w przyszłą niedzielę 2 czerwca po Mszy św. o godz. 1800.
 8. Dzisiaj zbiórka do puszek na wakacyjne akcje CARITAS. Majowa taca gospodarcza jest przeznaczona na zakończony remont pokrycia z modernizacją odwodnienia dachów niskich z tyłu kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców parafii modlimy się podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątki o godz. 1800.
 9. Komunikaty Kurialne zamieszczone są w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” pisze o miejscu mężczyzn w Kościele i kreśli portret współczesnej mamy. Tematem „Gościa Niedzielnego” jest najnowszy dokument watykański dotyczący ocen zjawisk nadprzyrodzonych. „Idziemy” wyjaśnia istotę Trójcy Świętej. W „Przewodniku Katolickim” znajduje się dodatek: 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień czerwca. Jest także najnowszy numer „Gość Extra”, który z okazji Dnia Matki prezentuje święte matki i matki świętych.
 11. W ostatnim tygodniu odeszły do domu Ojca:

† Bożena Podgórska, lat 68,

i † Mariola Banasiak, lat 72.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.