Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

9. Niedziela Zwykła 02.06.2024

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała, która w czwartek zakończy się tradycyjnym poświęceniem wianków i ziół.
 2. Spotkanie formacyjne młodzieży klas VII, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800.
 3. W środę 5 czerwca o godz. 1830 odbędzie się spotkanie grupy biblijnej (w oratorium na plebani). W pierwsze środy miesiąca możemy pogłębić wiedzę biblijną i uczyć się modlitwy słowem Bożym.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca (6 czerwca) o powołania kapłańskie i zakonne będziemy się modlić w ramach nabożeństwa czerwcowego o godz. 1730.
 5. W pierwszy piątek (7 czerwca), w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, przypada nasz parafialny odpust. Msze św. będą sprawowane o godz. 700, 730, 900 i 1700. Mszy świętej odpustowej o godz. 1800 będzie przewodniczył ks. kan. Tadeusz Jaros, proboszcz parafii św. Wojciecha w Makowie w diecezji łowickiej. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe z procesją.
 6. W ramach przygotowania do odpustu w środę, czwartek i piątek zapraszamy na Triduum Eucharystyczne, czyli Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Od Mszy św. porannej do wieczornej będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu: uwielbienia Chrystusa i wynagradzanie za zniewagi, jakich Zbawiciel doznaje przez nasze grzechy. Grupy parafialne i osoby indywidualne, które chcą modlitewnie czuwać, zapraszamy do zakrystii, aby wpisać się w grafik.
 7. Mszą św. odpustową 7 czerwca o godz. 1800 rozpoczniemy w naszej parafii Święto Eucharystii. W sobotę 8 czerwca, we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, adoracja przez cały dzień. Eucharystia dziękczynna za pontyfikat św. Jana Pawła II o godz. 1800, a po niej Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej upamiętniającej wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi 13.06.1987 r.
 8. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 1800.
 9. Dzisiaj zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Parafialny mobilny terminal płatniczy jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele w zakrystii. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 10. Komunikaty Kurialne zamieszczone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Tematem „Niedzieli” jest pierwsza pielgrzymka św. Jana Pawła II do Polski, która odbyła się 45 lat temu. „Gość Niedzielny” pisze o mocy Eucharystii i przybliża postać króla Władysława Jagiełły. Tematem „Idziemy” jest adoracja Najświętszego Sakramentu. „Przewodnik Katolicki” zastanawia się, dlaczego jesteśmy poddawani próbom. „Gość Extra” prezentuje święte matki i matki świętych.
 12. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Jan Farent, lat 72,

† Alicja Miłosz, lat 89,

i † Urszula Martel, lat 91.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.