Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

10. Niedziela Zwykła 09.06.2024

 

 1. Spotkanie Żywego Różańca we wtorek 11 czerwca o godz. 1630 w sali przy kancelarii.
 2. W środę 12 czerwca po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na Męski Różaniec połączony z godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu.
 3. W czwartek 13 czerwca przypada 37. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Łodzi. Po Mszy o godz. 1800, w ramach nabożeństwa fatimskiego, podziękujemy Bogu za pontyfikat Papieża-Polaka i pomodlimy się o pokój na świecie.
 4. W piątek i w sobotę (14 i 15 czerwca) po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie dla osób przystępujących do sakramentu bierzmowania w poniedziałek 17 czerwca.
 5. W sobotę 15 czerwca odbędzie się II Dzień Wspólnoty Archidiecezji Łódzkiej. Program spotkania w gablocie.
 6. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
 7. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa i Częstochowy. Szczegóły w gablocie.
 8. W związku z okresem letnim tradycyjnie ulegnie zmianie porządek Mszy św. W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1300 i 1800, a w dni powszednie o godz. 730. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500-1700.
 9. Dzisiaj zbiórka ofiar na tacę na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej. Za tydzień taca gospodarcza. Zakończony został remont i modernizacja dachu na budynku toalety przy dzwonnicy. Przy wyjściu z kościoła są przekazy bankowe z numerem konta parafialnego. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców parafii modlimy się podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątki o godz. 1800.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” dowiemy się o manipulowaniu Biblią i poznamy fenomen bł. Karoliny Kózki. Tematem „Gościa Niedzielnego” jest kult Serca Jezusa, a tygodnika „Idziemy” świętowanie niedzieli. „Przewodnik Katolicki” zastanawia się, dlaczego bronimy krzyża. „Historia Kościoła Gościa Niedzielnego” zawiera wakacyjny przewodnik historyczny dotyczący: Rzymu, Jerozolimy, Santiago de Compostela, Wawelu i zamku Malbok oraz odpowiada na pytanie: czy św. Piotr naprawdę przebywał w Rzymie?
 11. W czwartek 6 czerwca zmarł w 93 roku życia i 64 roku kapłaństwa śp. ks. kanonik Stanisław Przybyłowski, posługujący także jako wikariusz w naszej parafii. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu wraz z parafianami, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Henryk Marczykowski, lat 83,

i † Dawid Tomczak, lat 35.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.