Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

11. Niedziela Zwykła 16.06.2024

 

  1. W poniedziałek 17 czerwca na Mszy św. o godz. 1800 bp Marek Marczak udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.
  2. W czwartek 20 czerwca na Mszy św. o godz. 1700 będziemy się modlić za dzieci i młodzież, które kończą rok szkolny.
  3. W sobotę 22 czerwca o godz. 1600 w Bazylice Św. Piotra w Watykanie przyjmie święcenia biskupie ks. prał. Krzysztof Nykiel Regens Penitencjarii Apostolskiej, pochodzący z Archidiecezji Łódzkiej. Pamiętajmy o Biskupie Nominacie w naszych modlitwach.
  4. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  5. Rekrutacja do Studium Organistowskiego w roku akad. 2024/25 odbędzie się 20 czerwca od godz. 1700 w Studium Muzyki Kościelnej AŁ (ul. Zgierska 123). Więcej informacji w gablocie.
  6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa i Częstochowy. Szczegóły w gablocie.
  7. W związku z okresem letnim ulegnie zmianie porządek Mszy świętych. W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1300 i 1800, a w dni powszednie o godz. 730. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500-1700.
  8. Dzisiaj taca gospodarcza. Parafialny mobilny terminal płatniczy jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele w zakrystii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców parafii modlimy się podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątki o godz. 1800.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” dowiemy się czy można odziedziczyć winę. „Gość Niedzielny” pisze o fenomenie św. Antoniego z Padwy, o hospicjum w Wilnie i Panoramie Racławickiej. Tygodnik „Idziemy” zastanawia się, o co chodzi z odpustami. Tematem „Przewodnika Katolickiego” jest nowy błogosławiony ks. Michał Rapacz „Historia Kościoła Gościa Niedzielnego” zawiera wakacyjny przewodnik historyczny dotyczący: Rzymu, Jerozolimy, Santiago de Compostela, Wawelu i zamku Malbok oraz odpowiada na pytanie: czy św. Piotr naprawdę przebywał w Rzymie? Jest także nowy numer „Magazynu Niedzieli”.
  10. W ostatnim tygodniu odeszły do domu Ojca:

† Regina Kurnatowska, lat 95,

† Jadwiga Gawrońska, lat 74

i † Halina Tułpatowicz, lat 90.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.