Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

12. Niedziela Zwykła 22.06.2024

 

  1. W poniedziałek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  2. W sobotę 29 czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary zebrane na tacę w tym dniu przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  3. W przyszłą niedzielę 30 czerwca po Mszy św. o godz. 1800 ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe.
  4. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły w gablocie.
  5. Rozpoczęły się wakacje. Dzieciom, młodzieży i dorosłym życzymy dobrego i bezpiecznego odpoczynku, powierzając ich opiece Bożej. Jednocześnie apelujemy: nie zapominajcie o Panu Bogu, Mszy świętej niedzielnej i codziennej modlitwie. Dawajmy dobre świadectwo swojej wiary, wierności tradycjom religijnym i przywiązaniu do zasad moralnych wobec ludzi, których spotykamy.
  6. W związku z okresem letnim ulegnie zmianie porządek Mszy świętych. W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1300 i 1800, a w dni powszednie o godz. 730. Msze św. w niedziele wakacyjne będą sprawowane o godz. 700, 830, 1000, 1130 i 1930, a w dni powszednie o 700, 1700 i 1800. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500-1700.
  7. Czerwcowa taca gospodarcza jest w całości przeznaczona na spłatę zakończonych prac związanych z oświetleniem witraży w prezbiterium kościoła (efekt można zobaczyć na zdjęciach na stronie internetowej parafii). Przy wyjściu z kościoła są przekazy bankowe z numerem konta parafialnego. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców parafii modlimy się podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątki o godz. 1800.
  8. Komunikaty Kurialne zamieszczone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Tematem „Niedzieli” jest ojcostwo. „Gość Niedzielny” zabiera czytelników na wzgórze Trsat w chorwackiej Rijece, gdzie – zgodnie z miejscową tradycją – aniołowie przenieśli dom Matki Bożej z Nazaretu, zanim trafił on do Loreto. Tygodnik „Idziemy” przybliża postać św. Jana Chrzciciela. „Przewodnik Katolicki” pisze o Kościele w Niemczech. Jest także nowy numer „Historii Kościoła Gościa Niedzielnego” oraz „Magazynu Niedzieli”.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Kazimiera Zielińska, lat 88,

i † Jerzy Kunka, lat 82.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.