22 Niedziela Zwykła 28.08.2022

1. Kończą się wakacje i powraca dawny porządek Mszy św. Od 1 września w dni powszednie zostaje wznowiona Msza o godz. 730, a od przyszłej niedzieli Msze św. o godz. 1300 i 1800.
  2. W czwartek 1 września wspólną modlitwą na Mszy św. o godz. 1700 rozpoczniemy nowy rok szkolny. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców, a także dyrekcje szkół oraz nauczycieli i katechetów. Dziękując za wakacyjny wypoczynek prośmy o Boże błogosławieństwo na nowy czas nauki. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi w najbliższym tygodniu podczas wszystkich Mszy św., aby nowy rok szkolny rozpocząć w łasce uświęcającej. W przyszłą niedzielę 4 września na Mszy św. o godz. 1130 poświęcenie tornistrów.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 1730 nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  4. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 730 i o 1730.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie. Różaniec wynagradzający o godz. 1730. Tego dnia, 3 września, w liturgiczne wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego – papieża i doktora Kościoła, przypada dzień imienin arcybiskupa Grzegorza Rysia. Zachęcamy do modlitwy w intencji Czcigodnego Solenizanta.
  6. Po przerwie wakacyjnej w czwartek 8 września br. wznawia działalność nasz Parafialny Ośrodek Pomocy Charytatywnej. Zwracamy się z prośbą o wsparcie poprzez składanie darów w postaci produktów żywnościowych o dłuższym terminie ważności oraz ofiar pieniężnych. Dary żywnościowe można składać w Punkcie Pomocy w budynku przy dzwonnicy w każdy czwartek od godz. 1700 do 1830, w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii. Ofiary pieniężne składamy do skarbonki w kaplicy św. Antoniego. Zapraszamy również chętnych do pomagania jako wolontariusz.
  7. Zachęcamy do udziału w listopadowej Pielgrzymce do Ziemi Świętej. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  8. Sierpniowa taca gospodarcza jest przeznaczona na spłatę prac związanych z termomodernizacją budynku plebani oratorium. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za naszych darczyńców modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
    W „Niedzieli” przeczytamy o nieznanych miejscach Jasnej Góry i o pierwszym prymasie Polski, ks. Mikołaju Trąba. „Gość Niedzielny” pisze o kulcie obrazów oraz ukazuje piękno Pomorza. „Idziemy” przybliża postać św. Moniki oraz światowej sławy logika o. Józefa Bocheńskiego.
  10. W ostatnim tygodniu odeszła do domu Ojca:

† Alina Jaksa, lat 83.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.